قند خون و میل جنسی
 
روانکاری می تواند یک مسئله بسیار محرمانه ای داشته باشد، که ممکن است تنها زنان مبتلا به دیابت نداشته باشند. دکتر. Endocrinologist Spyros Mezitis ، می گوید ارتباطات مهمی بین میزان قند خون و تحریک دستگاه تناسلی وجود دارد -- عاملی که نه تنها بر چگونگی احساس لذت بخش رابطه جنسی تاثیر گذار است ، بلکه روی تمایل زن نیز تاثیر دارد.
 
Mezitis یک endocrinologist در بیمارستان Lenox Hill در شهر نیویورک می گوید، همه اینها به میکروسیرکولاسیون ختم میشود، وقتی که قند خون کنترل نشده باشد، عروق خونی کوچکی که اعصاب ما را تغذیه میکنند تحت تاثیر قرار میگیرد و اجازه میدهد که یک زن طیف کامل حس زناشوئی را تجربه کند.
 
هنگامی که میکروسیرکولاسیون در مردان دچار اختلال شود، اختلال درعملکرد نعوظ رخ می دهد -- بنابراین اثر آن در هر دو طرف آمیزش آشکار میشود، او به WebMD می گوید در زنان این اثر ظاهری نیست. همه اینها در مورد احساس برانگیختگی و در ناحیه تناسلی است، که غالبا هیچ کس جز خود فرد نمی داند.
 
Greene می گوید در میزان قند خونی که بمدت طولانی کنترل نشده باشد ، احتمال بیشتری دارد که مشکلات گردش خون با زناشوئی تداخل پیدا کند.
 
"با گذشت زمان ، قند افزایش یافته در خون شروع به نابودی میلین میکند -- پروتئینی که اعصاب را محافظت میکند ،" Greene می گوید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، به نوروپاتی منجر میشود -- نوعی آسیب عصبی.
 
شایع ترین نوع آن، نوروپاتی محیطی است. این مشکلات معمولا در پا بروز میکند : از قبیل بی حسی و سوزش. نوع دیگری از نوروپاتی -- نوروپاتی autonomicیا مستقل است که روی اعصاب تاثیر می گذارد از جمله در زمینه معده و دستگاه ادراری و ممکن است روی اعصاب لگن نیز تاثیر داشته باشد – اعصاب، مستقیما به تحریک جنسی متصل هستند.
 
او می گوید "بعلاوه، خسارت آن به عروق خونی کوچک، اعصابی را بوجود میاورد که ریشه این مشکل هستند ،".
 
Greene می گوید: "برخی از مردم معتقدند که فقط افراد مبتلا به دیابت نوع 1 ، که در سنین پایین ظهور میکند، در معرض خطر این نوع مشکلات هستند ، اما در واقعیت بسیاری از افراد با دیابت تیپ 2 برای سالهای زیادی، قبل از تشخیص، آن مشکلات را دارند ، و زمانی تشخیص داده میشوند که در اغلب اوقات برخی از صدمات وارد شده است ، ".


/ 0 نظر / 16 بازدید