کاهش بیماری های قلبی: چای با باز کردن سرخرگ های اصلی و کاهش دادن خطر لخته شدن به جاری شدن خون در میان رگ های شما کمک می کند و حرکت آن را روان تر می سازد. همچنین چای حاوی آنتی اکسیدانی به نام فلاونید است که به کاهش بیماری های قلبی کمک می کند.
جلوگیری از پوسیدگی دندان: شاید باورتان نشود اما خوردن چای می تواند باعث محکم شدن دندان های شما بشود و از پوسیدگی آن ها جلوگیری کند. چای مقدار زیادی فلوراید دارد که باعث تحکیم دندان ها می شود. همچنین دیگر موادی که در درون چای است به عنوان از بین برنده های باکتری و تقویت کننده های لثه شناخته می شوند.
کمک به لاغری: عده ای از محققان به این نتیجه رسیده اند که خوردن متداول چای می تواند میزان چربی را در بدن کم نگه دارد و کمک می کند تا مقدار کالری بیشتری بسوزانید و در پی آن لاغر می شوید.
افزایش میزان حافظه: بیشتر متخصصان اعتقاد دارند که برخی از انواع چای مانند چای سبز می توانند سلول های مغز را قوی کنند و این خود باعث جلوگیری از آلزایمر و یا دیگر مشکلات می شود.
مبارزه با سرطان: تعدادی از مطالعات نشان می دهد که دانشمندان به تازگی به این نتیجه رسیده اند که چای می تواند از ابتلابه سرطان جلوگیری کند. همچنین گزارش های دیگر حاکی از آن است که سرطان هایی مانند پروستات و سینه در بین افراد که به طور متوسط پنج فنجان یا بیشتر چای در طول روز می خورند کمتر است.
حال که با مزایا و اثرات مثبت این نوشیدنی گرم و دلپذیر آشنا شدید بهتر است تا با انواع چای خوب و مفید نیز آشنا بشویم.
چای سیاه: با این نوع از چای همه ما به خوبی آشنایی داریم زیرا کشور خودمان یکی از تولیدکنندگان بزرگ در سطح جهان است. بین مزایایی که در بالاذکر شد این نوع چای کمک بسیار زیادی به لثه ها و دندان می کند و آن ها را درمقابل ویروس ها و باکتری ها مقاوم می کند.
چای سبز: این نوع چای را عده بسیار زیادی از متخصصان بهترین نوع چای می دانند. همچنین به غیر از فواید بالااین چای برای کبد نیز بسیار خوب است و استخوان ها را نیز مقاوم و محکم می کند. البته سعی کنید از چای سبز طبیعی به جای چای کیسه ای مصرف کنید.
وولانگ: محل کشت این چای چین است. این چای چینی به عنوان بهترین نوع برای سوزاندن کالری شناخته می شود. طعم آن نیز با بقیه چای ها فرق می کند و تا حدی شیرین مزه است.

/ 0 نظر / 11 بازدید