زن ، سکس ، و دیابت : نقش عفونت
 
علاوه بر مشکلات مربوط به تامین خون و عملکرد عصب ، پزشکان می گویند زنان مبتلا به دیابت، به دو نوع از مسائل پزشکی که مانع از روابط جنسی میشود، مستعد هستند : عفونتهای مخمر(برفک) و عفونت های دستگاه ادراری .
 
Mezitis می گوید "مهبل (واژن) محل مرطوب و گرمی است که به هر شکل ممکن به رشد سریعتر مخمرکمک میکند -- اضافه شدن قند زیاد به این محیط، زمینه ایده آلی است برای رشد مخمر، یکی از دلایلی که زنان مبتلا به قند خون کنترل نشده، اغلب دچار عفونت های مزمن مخمر میشوند".
 
چه بسیاری هستند که از تأثیر این عفونتها بر روی بافت حساس در واژن، ممکن است تشخیص داده نشده باشند -- و نقشی که می تواند در یک آمیزش بسیار ناراحت کننده بازی کند، حتی پس از اینکه عفونت کاملا برطرف شده باشد.
 
Greene می گوید "این می تواند بافت واژن را مرطوب و سوزش آور کند. به خصوص اگر عفونت مزمن و برگشت ناپذیر باشد -- سوزش ادامه خواهد داشت ، وهمراه با فقدان روانکاری ، این رابطه جنسی میتواند بسیار ناراحت کننده و حتی دردناک باشد،".
 
عفونت مجرای ادراری می تواند همین اثر را داشته باشد، Mezitis می گوید. "سوزش و درد رابطه جنسی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد – چه در زمانی که عفونت مزمن وجود دارد و چه ناراحتی های مزمنی که می تواند باعث شود تا یک زن برای مدت زمان طولانی از رابطه جنسی خود داری کند.
 
و اجتناب از رابطه جنسی ممکن است تنها مشکل را بدتر کنند.
 
Greene می گوید زنی که مدتها بدون رابطه جنسی سپری کند، آغاز دوباره آن مشکل تر و گاهی دردناک می توان باشد.
 
کارشناسان معتقدند، یکی از این دلایلی که موجب شده تا تحقیقات کمی در مورد زن، سکس و دیابت وجود داشته باشد، این است که دستیابی به رضایت جنسی برای زنان پیچیده و یک مسئله چند جانبه است. این بدان معناست که پیدا کردن تنها مدرک جرم دلهره آور شده است، و برخی می گویند، وظیفه غیر ممکنی است.
 
آلبرایت معتقد است که پیچیدگی های جنسی زن یکی از دلایل اصلی تاثیر دیابت است که می تواند بسیار ویرانگر باشد.
 
او می گوید "برخی اوقات مشکلات جنسی، به وضوح می تواند در رابطه با قند باشد، اما گاهی نیز فشاری است که خود دیابت در زندگی یک زن ایجاد میکند و چگونگی مقابله با این بیماری می تواند در نهایت روی عملکرد جنسی تاثیر بگذارد ،".
 
"فشارهای دیابت خود می تواند از لحاظ عاطفی شما را تحت تأثیر قرار دهد و اگر شما یک زن باشید تنش آن فشارها به سادگی در اتاق خواب ظاهر میشود".
 
Greene اضافه می کند که در بسیاری از زنان مبتلا به دیابت ، افسردگی نیز یک عامل است. او می گوید ، "افسردگی بخودی خود می تواند زندگی زنا شوئی شما را تحت تاثیر قرار دهد، ولی بسیاری از داروهای تجویز شده به زنانی که افسردگی پیشرفته داشته اند خود ناشی از دیابت هستند".


زن ، سکس ، و مرض قند : دریافت کمک
 
اگر چه ممکن است برای هر زنی که زندگی زناشوئی او از طریق قند خون تحت تاثیر قرار گرفته یک پاسخ وجود نداشته باشد، کارشناسان می گویند دو تاکتیک وجود دارد که برای هر زنی پاسخگو است :
 
    1. مشکل خود را به بیرون بروز دهید. شرح قصه مشکلات اتاق خواب به دکتر نه تنها ممکن است به حیات جنسی شما کمک کند بلکه می تواند سرنخی به دکتر بدهد که قند خون شما تحت کنترل نیست. Mezitis می گوید "مهم است که جنبه هائی از زندگی شما به درون اتاق معاینه کشیده شود. این می تواند به شما کمک کند تا با دکتر خود با لحن خوبی در مورد رژیم داروئی و پیشنهاد تغییر شیوه زندگی خود کار کنید، بطوریکه ممکن است بهترین کنترل قند خون را بدست بیاورید."
2. Mezitis می گوید دکتر خود را نبینید. از سئوال کردن در مورد درمانهای خاص رابطه جنسی از دکتر خجالت نکشید.
 
او می گوید : به عنوان مثال "اگر این سئوال یک مسئله روانکاری باشد، و یا حتی یک مسئله عاطفی، درمانهای هورمون متمرکزمیتواند کمک بزرگی بکند ،".
 
Greene می گوید به همین ترتیب ، اگر شما مبتلا به عفونت با مخمر مزمن هستید که خارج از روال درمان میشوید، با دکتر خود درمیان بگذارید.
 
Greene می گوید "این مهم است ، زیرا عفونتهای مخمر مزمن می تواند نشانه این باشد که قند خون شما در دوران معینی از سال و ماه بخوبی کنترل نشده است ،". او می گوید مطالعات نشان داده بسیاری از زنان هنگامی قاعدگی به انسولین بیشتری نیاز دارند.
 
Greene می گوید، عفونت های مزمن را به دکتر باز گو کنید، و یا هر گونه درد مشکوک واژن که با حیات جنسی شما تداخل دارد، زیرا ممکن است منجر به کنترل بهتر میزان قند شما شود ،" در عین حال به کاهش مشکلات جنسی کمک میکند".
 
در انتها : اگر شما دچار مشکلات رختخواب هستید، خود را پنهان نکنید و چشم هایتان را نبندید.
 
"آلبرایت می گوید :" با دکتر خود گفتگو کنید ، چه با endocrinologist خود و یا متخصص بیماریهای زنان خود. در اغلب موارد، درمان، تغییر شیوه زندگی است که می تواند تفاوت ایجاد کند.

__________________
/ 0 نظر / 15 بازدید