زن ، سکس ، و دیابت
کسانی که مشکلات جنسی را بخاطر دیابت تجربه میکنند، تنها مردان نیستند.
 
هنگامی که بسیاری از افراد کلمات "دیابت و اختلال عملکرد جنسی ،" را میشنوند، به طور خودکار فکر می کنند که این مشکل مردان است. اما زنان مبتلا به دیابت نیز می توانند مشکلات جنسی در رابطه با میزان قند خون را تجربه کنند.
 
برای دکتر Ann Albright مربی دیابت، این نه تنها یک واقعیت پزشکی، بلکه یک واقعیت زندگی است.
 
همچنین توجه کنید به:
 
دیابت یک بیماری جدی است که می تواند باعث درد ناتوان کننده عصبی شود.
 
در اینجا تعدادی اطلاعات مفید وجود دارد :
 
   6 نکته رژیم غذایی دیابت
   8 عامل خطر ناک درد عصبی
  10 نکته در مراقبت از پای دیابتی ها
     خود ارزیابی : نگاهی به بهداشت و درمان دیابت نوع 2
 
مربوط به درد عصبی دیابت
 
نشانه ها ، داروها ، راهنمایی ورزشی ، درمان ، رژیم غذایی دیابت ، تسکین درد ، محافظت از پا
 
آلبرایت می گوید در زندگی با دیابت نوع 1 بمدت 41 سال ، اگر که قند خون تحت کنترل نباشد، حیات جنسی یک زن می تواند رنج آور باشد.
 
او به WebMD میگوید، این دیابت نیست که بخودی خود صدمه وارد زندگی زناشوئی شما میکند. این عوارض میزان قند خون کنترل نشده است که باعث مشکلات برای هر دو گروه مردان و زنان میشود -- تنها تفاوت در این است که بسیاری از زنان مانند مردان از این عارضه آگاه نیستند. آلبرایت همچنین رئیس آموزش بهداشت و سلامت در انجمن دیابت آمریکا است.
 
آلبرایت می گوید زنان رفته رفته با مسائل زناشوئی بهتر آشنا میشوند ، اما زمانی که موضوع دیابت پیش می آید ، بسیاری از آنها هنوز هم تمایلی به گفتگو با دکتر را ندارند.
 
Endocrinologist Loren Wissner Greene موافق است که "زنان با پزشک خود در مورد آن صحبت نمی کنند و پزشکان نیز با زنان درباره آن صحبت نمی کنند ، و بنابراین برای مدتها بصورت یک مشکل خاموش باقی می ماند که بسمت undiagnosed و untreated پیش میرود." Greene استادیار بالینی در مرکز پزشکی NYU Langone در شهر نیویورک است .


چه وقت قند و زناشوئی تداخل میکنند
 
اگرچه زنان مبتلا به دیابت ممکن است آهسته و در رختخواب پذیرای این مشکل شده باشند، اما جامعه پزشکی کندتر در پی بررسی این موضوع بوده است. این موضوع تا سال 1971 در مراسم افتتاحیه بررسی دیابت که در نشریه دیابت منتشر شد، وجود نداشت.
 
در این بررسی ، 35 درصد از زنان مبتلا به دیابت قادر به رسیدن اوج لذت جنسی در طول مقاربت نبودند، در مقایسه با تنها 6 ٪ از زنانی که دیابت ندارند.
 
آلبرایت می گوید یکی از دلایلی که زنان مبتلا به دیابت ممکن است در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشند این است که قند خون بالا می تواند در لغزنده گی مهبل موثر باشد.
 
او می گوید "مسئله لغزنده شدن ، نه تنها می تواند احساس را متاثر کند، بلکه باعث می شود که مقاربت بسیار ناراحت کننده ، حتی دردآور باشد ،".
 
در یک بررسی در سال 1986 که در حال حاضر مد نظر است، تقریبا نیمی از زنان در حال مطالعه، یک مشکل جنسی داشتند. از این میان 32 درصد از زنان، دچار مشکلات خشکی واژن بودند. هشتاد و نه درصد آنها گفتند : مشکلات پس از تشخیص بیماری دیابت آغاز شده است.
 
آلبرایت می گوید که در کنترل قند خون خواص درمانی بسیاری وجود دارد ، اما بسیاری از زنان، لغزنده شدن را درک نمی کنند ، و در نهایت ، رابطه جنسی بهتر ممکن است در میان آنها باشد.

/ 0 نظر / 13 بازدید